Aktualności

Siatki wykonane z tworzyw sztucznych mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi na placach budowy, wysypiskach śmieci, stokach narciarskich, boiskach piłkarskich oraz wielu wielu innych. Siatki zazwyczaj wykonywane są z tych samych materiałów niezależnie od przeznaczenia. Jest to polipropylen (PP) lub polietylen (PE). Są to materiały sztuczne, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych, więc idealnie nadają się do zastosowań wewnątrz budynków i na zewnątrz.

 

W tym roku pogoda nas nie rozpieszcza, ale idzie maj, a z nim ocieplenie. Piękne słoneczne dni, aż zachęcają do wyjścia z domu i spędzania czasu razem z rówieśnikami. Zazwyczaj są to zwykłe spotkania, wspólne spacery, ale również uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Jednym z ciekawszych zajęć jest uprawianie jakiejkolwiek formy skatingu, w którego skład wchodzą: jazda na rolkach, wrotkach, deskorolce, hulajnodze. Nie dość że przynosi nam to dużo frajdy, to dodatkowo dbamy o swoją kondycję fizyczną i figurę. Skating w żaden sposób nie jest ograniczony wiekowo. Już od najmłodszych lat można uprawiać jazdę na rolkach bądź deskorolce.

Piłka ręczna ostatniego czasu cieszy się coraz to większą popularnością.

W ręczna już nie grywają tylko zawodowcy, ale także młodzież i dzieci. Piłkę ręczną potocznie nazywamy szczypiorniakiem. W szczypiorniaku najważniejszym elementem jest właśnie piłka. W piłkę ręczną możemy grać, zarówno na hali, jak i na plaży czy utwardzonym betonie, boisku. Dobór piłki zależy głównie od miejsca oraz warunków,


Istnieje wiele sposobów wykonania piłek do piłki nożnej. Głównie rozróżniamy je ze względu na sposób łączenia łat: klejenie, szycie, szycie maszynowe, zgrzewanie termiczne o najwyższej trwałości. Jaki rozmiar powinniśmy wybrać? Rozmiar jest dość istotny, odnosi się on zarówno do wagi piłki, jak i ich obwodu. Charakterystyka zewnętrzna piłki, taka jak matowość oraz połysk nie ma żadnego wpływu na osiągi piłkarskie, deje to jedynie lepszy efekt wizualny. Musimy również wiedzieć że każda piłka składa się z trzech części i każdy z elementów powinien być wykonany z jak najlepszych materiałów.