Kurtki

W chłodniejsze dni sama bluza może nie wystarczyć, dlatego na trening dobrze założyć odpowiednią kurtkę. Jeżdżąc na rowerze, czy biegając w temperaturach rzędu kilku stopni warto zadbać o nasze zdrowie i ubrać się w ciepłą odzież. Sportowe kurtki również idealnie spiszą się na co dzień.

 

Kurki sportowe rodzaje.

 

Kurtki rozróżniamy ze względu na: przeznaczenie, sport jaki będziemy uprawiali, porę roku. Typy kurtek sportowych:

  • kurtki pikowane - posiadają dodatkowe ocieplenie, przeznaczone do użytkowania w niskich temperaturach.

  • kurtki narciarskie – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone głównie do uprawiania sportów zimowych. Dodatkowo ocieplana, z kapturem i ściągaczami, dobrze chronią przed wiatrem oraz deszczem

  • kurtki wiatrówki – bardzo lekkie kurtki, dobrze chronią przed zimnym wiatrem.

  • kurtki przeciwdeszczowe – wykonane z nieprzemakalnego materiału.

  • kurtki uniwersalne – nadają się do uprawiania sportu oraz na co dzień.

 

Kurtki damskie – którą wybrać.

 

W dzisiejszych czasach kurtki sportowe dla kobiet idealnie pasują do wszelakich typów odzieży sportowej. Zdarza się że dobieramy kurtkę pod kolor spodnii, a czasami wybieramy kurtkę w kolorze, który będzie bardzo dobrze wyglądał jako kontrast dla naszego stroju. Jednak w życiu codziennym  nie ubieramy się, aż tak kolorowo jak podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Im więcej kolorów mamy na sobie, tym lepiej, jesteśmy dobrze widoczni oraz wyróżniamy się z tłumu.

Kurtki sportowe wykonane są zazwyczaj z materiałów wysokiej jakości i mogą nam posłużyć przez wiele sezonów.

 

Kurtki męskie – jak wybrać dobrą kurtkę sportową.

 

Kupując jakąkolwiek odzież sportową największą uwagę powinniśmy zwrócić na materiały wykorzystane do produkcji ubrań. W przypadku kurtek sportowych szukajmy tych wykonanych z materiałów syntetycznych, które zapewniają dobrą nieprzemakalność oraz dobrą przepuszczalność powietrza. Kurtki męskie wykonane z materiałów naturalnych nasiąkałyby wodą i słabo by oddychały. Po przemoczeniu taka kurtka byłaby idealnym środowiskiem dla rozwijania się bakterii.

 

Na naszym sklepie internetowym posiadamy kurtki znanych marek takich jak: 4F, Outhorn, Givova.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (34)
Kurtki
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: